Styrelsen

David LudvigssonDavid Ludvigsson (ordförande)
Bitr. professor i historia, Linköping
david.ludvigsson@liu.se

 

 

Marcella ThoursieMarcelle Thoursie (vice ordförande)
Grundskollärare, Stockholm
marcelle.thoursie@lillaakademien.se

 

 

Ina NyfeltIna Nyfelt (sekreterare)
Gymnasielärare, Uddevalla
ina.nyfelt@uddevalla.se

 

 

Lars Andersson HultLars Andersson Hult (skattmästare)
Lärarutbildare, Malmö
lars.andersson@eslov.se

 

 

Weronica AderWeronica Ader (medlemssekreterare)
Lärarutbildare, Jönköping
weronica.ader@ju.se

 

 

Åsa Björkman
Gymnasielärare, Lund

Maria DahlinMaria Dahlin
Gymnasielärare, Mölnlycke
maria.dahlin01@harryda.se

 

 

Håkan DanielssonHåkan Danielsson
Gymnasielärare, Lund
hakan.danielsson@utb.lund.se

 

 

Jessica JarhallJessica Jarhall
Lektor och forskarstuderande, Linköping/Malmö
jessica.jarhall@linkoping.se

 

 

Bengt Liljegren
Grundskollärare, Lomma

Åsa Olovsson

Åsa Olovsson (huvudredaktör för Aktuellt om historia)
Gymnasielärare och forskarstuderande, Uppsala
asa.olo65@gmail.com

 

 

Antonio Serra
Gymnasielärare, Stockholm